KONTAKTY

Eurodelta spol. s r.o.
Hlavní 204
250 63 Veleň
tel: +420 283 930 912
napište nám
IČO 43002005 ,DIČ CZ43002005
Martina Ducháčová, Václav Ducháč

ORIGAMI - SKLÁDACÍ PAPÍRY

Origami nebo-li z japonštiny "skládaný papír". V Japonsku má dlouholetou tradici, ale v současné době se origami rozšířilo do celého světa. Pomocí origami - skládacích papíru je možné složit cokoliv, je to jen o zručnosti a trpělivosti. Je to také jakási forma relaxace. Kouzlo origami tkví v tom, vzít si plochý papír a vytvořit z něj něco trojrozměrného.

Velmi oblíbené je skládání zvířat, květin... Dnes existuje několik druhů origami, záleží jen na výběru.

 

„Kouzlo origami tkví v tom, vzít plochý papír a udělat z něj něco trojrozměrného. Je to jistá forma relaxace. Jen se u toho člověk nesmí rozčilovat. Což se ale třeba mě samotnému často nepodaří,“ uvedl Sova.

Origami je japonské slovo znamenající „skládaný papír“. Vyvinulo se ze slov oru – skládat, kami – papír. Největší tradici má v Japonsku, papír byl ale vynalezen v Číně. Někteří vědci tedy předpokládají, že jeho úplné počátky lze nalézt právě v Číně. Skládání papíru se ale pravděpodobně zcela nezávisle na Japonsku vyvinulo i ve zbytku Evropy. Dnes existuje několik druhů origami. V Japonsku se skládají spíše jednoduché motivy. Na západě se tvoří hlavně komplexní, velice detailní modely. Dnes už je možné využívat i lepení a střihání. Pravověrní tvůrci origami, mezi něž patří i Josef Sova, ale  používají pouze své ruce.

- See more at: http://www.munimedia.cz/prispevek/pro-origami-je-nejdulezitejsi-mit-dve-veci-papir-a-trpelivost-1630/#sthash.ojyXsW7x.dpuf
Řadit podle 
Výrobce  

MWIxZmVmZW